
Video
Sarah Durston: Hersenen in de groei
Neurobiologische ontwikkeling bij autisme in beeld
Als je zoontje of dochtertje keer op keer alle blikjes uit de keukenkast trekt en daar hoge torens van gaat bouwen, kan dit een teken van autisme zijn. Maar wat is er dan precies aan de hand? Hoe ontwikkelt zich dit verder? En is deze stoornis terug te zien in je hersenpan? Sarah Durston werkt in het Nichelab bij het UMC met nieuwe imaging technieken om de hersenontwikkeling van kinderen met autisme in beeld te brengen.
Onderzoeker
Sarah Durston
Sarah Durston (1974) gebruikt moderne imaging technieken om typische en atypische hersenontwikkeling te onderzoeken.
Ze werkt aan kinderpsychiatrische stoornissen, onder andere ADHD en autisme. Durston combineert MRI met andere benaderingen (cognitieve psychologie, neurobiologie, genetica) om de biologische paden naar het ontstaan van kinderpsychiatrische aandoeningen in kaart te brengen. Haar onderzoek concentreert zich op twee aspecten van deze paden: 1. de relatie tussen genetische kwetsbaarheid en neurobiologische maten 2. the relatie tussen neurobiologische maten en cognitieve afwijkingen.
Instituut
Credits
Geproduceerd door: Fast Facts
Mogelijk gemaakt door: Bureau De Jonge Akademie en Sarah Durston
Met dank aan Iris Koopmans, Bureau De Jonge Akademie, Dienke Bos, Sanne de Wit, Marieke Langen, Tamar van Raalten en Sarai van Dijk, Tineke Mooibroek, Sacha Schilder, Sjoerd, Dimitri en Boris van Benckendorff en Teddy
Gemaakt door: Marieke Aafjes 2011
In samenwerking met
Camera & montage: Frithjof Kalf
Muziek: Daan van West
Grafisch ontwerp: SproetS